Hradiště chce vyhrát soutěž měst

od admin | Únor 11, 2008

Uherské Hradiště - S přehledem pokořilo soupeře z Uherského Ostrohu, Brodu, Luhačovic a Holešova. Uherské Hradiště opět vyhrálo soutěž o cenu za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón ve Zlínském kraji. “Úspěch ve Zlínském kraji nás těší o to víc, o co silnější byla v tomto roce konkurence,” reagoval místostarosta Stanislav Blaha.

Třicetitisícová slovácká metropole obhájila v krajském klání loňský triumf. Vedení města ale hledí dál. Hradiště je totiž favoritem v následném souboji o celorepublikový titul Historické město roku 2007. “Již několik let se pohybujeme na vrcholu žebříčku měst České republiky, které regeneraci městské památkové zóny věnují nemalé úsilí i finanční prostředky,” obhajuje ambice Uherského Hradiště místostarosta.

            Program regenerace památkové zóny probíhá ve městě od roku 1992. “Citlivým způsobem byly opraveny například městské hradby. Ocenit je třeba také koncepci sblížení historie s moderními stavbami v památkové zóně,” upozorňuje historička Blanka Rašticová ze Slováckého muzea.

            Jediným kazem na kráse zůstává chátrající areál někdejší věznice. Snaha města o její přeměnu v muzeum totality a další využití pro společenské a kulturní aktivity naráží na nečinnost vlastníka - ministerstva spravedlnosti.

Kategorie: Tiskové zprávy |

 
 
Ing. Stanislav Blaha, místostarosta města Uherské Hradiště, stanislav.blaha@mesto-uh.cz