Zástupci Uherského Hradiště podpořili rekonstrukce historických budov ve městě

2.9.2009    Slovácký deník    str. 3   Slovácko
    (kO)    Město Uherské Hradiště   
Uherské Hradiště/ Prostředky z fondu obnovy historické architektury rozdělí zástupci Uherského Hradiště čtyř novým zájemcům. Ti chtějí zrekonstruovat své objekty ve Vodní, Havlíčkově a Františkánské ulici a na Tyršově náměstí.
            Žádostí o dotaci obdrželi představitelé města pět, jedna z nich však nesplňovala předepsaná kritéria. “Schválili jsme poskytnutí dotací v celkové výši 340 tisíc korun pro pět vlastníků objektů nacházejících se v městské památkové zóně nebo v jejím blízkém okolí,” poznamenal místostarosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha. Vlastníci použijí poskytnuté částky na výměnu oken či nové fasády.
            Zřízení fondu vnímají představitelé města jako motivaci vlastníků památkově chráněných objektů k jejich udržování v reprezentativní podobě.
 
Foto popis| PO REKONSTRUKCI. Z prostředků fondu obnovy historické architektury už byl například opraven dům na Mariánském náměstí.
Foto autor| Foto: Deník/Oleg Kapinus
Region| Střední Morava
 
 
Ing. Stanislav Blaha, místostarosta města Uherské Hradiště, stanislav.blaha@mesto-uh.cz